a
IndeksIndeks  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  
Historia Krainy i Ludu


 

  Historia Krainy i Ludu

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Rossuwa
Admin


Liczba postów : 198
Join date : 06/04/2016

PisanieTemat: Historia Krainy i Ludu   Pią Kwi 08, 2016 9:16 pm

 Jak wszystko, ta kraina, znana pod nazwą Fiala'ris, miała swój początek. Powstała z żywiołów, ognia, wody, ziemi i wiatru, które reprezentowali Bogowie. Natura połączyła swe siły, a przy wielkich wybuchach, kataklizmach i innych, powstał świat, nowy i piękny, który miał cieszyć Boskie Oblicza.
Mieszkańcami zostały elfy, a stworzył je Ge'els, Bóg Natury, który chciał, by byli idealni.. Cywilizacja elfów szybko zaczęła się rozwijać, wysocy, inteligentni i sprawni- górowali nad ludzką rasą we wszystkim. Wychowani w dziczy, byli odporniejsi, sprawniejsi i niezależni. Lekkie kości, ostre rysy i wysoki wzrost, cechowały Elfy z Fiala'ris.
Lecz i one miały wadę, którą posiadają również ludzie.. Albowiem nic nie jest idealne, nawet stworzone przez Boga, w sercach tych istot zaczęły rodzić się złe emocje. Zazdrościli, nienawidzili i pożądali..
Dlatego też, rozpoczął się spór o władzę. Ostatecznie, dzięki magii i stworzeniom, znanym jako smoki, władzę uzyskał Gateres, zajmując tron krainy.
Niedługo po tym, został otruty prawdopodobnie przez własną żonę, która chciała mieć władzę tylko dla siebie, co jej się udało. Ingerowała we wszystkie możliwe sprawy, a jej wpływy stawały się coraz bardziej zgubne..
Z jej przyczyn, potężne stworzenia, jakimi było smoki, zostały wybite co do ostatniego zwierzęcia. Królowa pod wpływem jej władzy, oszalała. Królestwo wisiało na włosku, rozsypując się cegiełka po cegiełce..
Lecz wtedy wystąpił Elwës Tinúviel, skromny i ubogi młody elf, który przejął się losem królestwa, jak i jedyny nie był wystąpić się przeciw Obłąkanej Królowej. Miał w sobie coś takiego, że gdy przemawiał, inni po prostu wierzyli w jego słowa.. Szybko znalazł sprzymierzeńców, a nim Królestwo zdołało go zatrzymać, było już za późno.
Rozpoczęła się rebelia, kraina osłabiona przez rządy Królowej, nie miała znacznej przewagi. Większość miast i regionów, przyłączyła się do Elwesa. Przez jakiś czas Stolica broniła się nieubłaganie, lecz w końcu obrona podupadła, a to dało znakomitą okazję do przedarcia się do wnętrza Gaya'Ros...
Elwës Tinúviel odniósł zwycięstwo, zasiadł na tronie krainy i z gruzów państwa, powoli zaczęto odbudowę. Mijały lata, Fiala'Ris rozrastało się w szybkim tempie.. Ale wspaniałego króla dopadła choroba, a potem śmierć.
Rządy objął jego syn Galdor. Nie był doświadczonym władcą, więc musiał bardzo wiele myśleć i słuchać porad innych.. Dzięki jednak zaangażowaniu, los krainy się nie pogorszył, aż do dziś.

Mamy czasy króla Galdora I, syna Elwesa. Młody Król dotychczas sobie radzi.. Jak historia krainy potoczy się dalej? Od nas to zależy.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://fialaris.forumpl.net
 

Historia Krainy i Ludu

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Fiala'ris :: organizacja :: Księga Wiedzy :: kompendium-