a
IndeksIndeks  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  
Regulamin Fabuły


 

 Regulamin Fabuły

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Rossuwa
Admin


Liczba postów : 198
Join date : 06/04/2016

PisanieTemat: Regulamin Fabuły   Czw Kwi 07, 2016 7:10 pm

1. Zarejestrowani użytkownicy mają obowiązek stworzenia biografii, a po jego akceptacji do czynnego udziału w fabule. Konta nieaktywne, które w ciągu miesiąca nie udzielą się na forum, zostaną usunięte.

2. Nie blokujemy innych użytkowników. Jeśli nie masz czasu- nie przystępuj do fabuły.

3. Nasza postać jest elfem, dlatego zachowanie, myśli, ubiór itd, powinny przypominać przyzwyczajenia tych oto stworzeń.

4. Możliwy jest jeden atak w poście na jednego użytkownika oraz jeden unik; Jeżeli atakują Cię 3 osoby możesz wykonać 3 ataki.

5. Ataki i uniki podczas walk oraz polowania starajmy się pisać w czasie niedokonanym:
"Odskoczył w bok, mając nadzieję na uniknięcie ataku."
"Rzucił się wprost do jego szyi, mając na celu szybkie uduszenie."
Nie jest to obowiązkowe, acz wygląda estetyczniej. Nie zapominajmy, że o ostatecznym wyniku walki, decyduje Mistrz Gry.

6. Pamiętaj, że jest to forum fabularne, tak więc wszelakie rany i uszczerbki na zdrowiu obowiązują w każdej lokacji.

7. Dopuszcza się edycję postów fabularnych zanim pojawi się kolejny, napisany przez innego użytkownika. Nie dotyczy poprawy błędów: Ortograficznych, interpunkcyjnych, logicznych itd.

8. Post musi zajmować co najmniej 6 linijek tekstu.

9. Jeśli postać przybywa do danego miejsca, musi być to napisane w poście np. "Erina wbiegła zdyszana na polanę, wypatrując zdobyczy". Jeśli postać opuszcza dane miejsce, równiez musi zostać to opisane, jak i na końcu postu piszemy "[z/t]"- zmiana tematu.

10. Dopuszczalne są w fabule lekkie formy erotyzmu, jednakże zachowaj umiar i nie twórz pornografii, gdyż nie jest to forum dla zboczeńców, a przebywające tu osoby w większości nie są pełnoletnie; Jeśli do szczegółowiej opisanego zbliżenia musi jednak dojść, pamiętaj o tym aby na początku napisać wyraźne '+18', najlepiej pogrubioną czerwoną czcionką.

11. Zabrania się atakowania postaci, która dawno opuściła teren bądź skryła się w niedostępnym miejscu.

12. Należy pamiętać, że nasza postać nie jest superbohaterem. Czasami popełnia błędy, nie ma super słuchu, wzroku i nie może wkradać się do umysłu towarzysza i dowiadywać się znikąd, o czym on myśli. Musi zachowywać się realnie!

13. Patrz na statystyki, wielkość, wagę oraz inne gabaryty. Obiektywnie oceniaj umiejętności swojej postaci, nie wyczyniaj nie wiadomo czego, jeśli przeciwnik jest znacznie lepszy.

14. Surowy zakaz bytowania postacią niepokonaną, tu: Bez emocjonalna, nie czująca bólu, obojętna na wszelakie obrażenia.

15. Na forum można zabijać jedynie posiadając uprzednio pozwolenie właściciela postaci bądź administratora. Powyższa reguła nie dotyczy kary śmierci narzuconej przez osoby takie jak władca czy król.

16. Nie pisz za kogoś. Zakazane jest tworzenie postów w których rozpiszesz się o tym co robi druga osoba - tylko i wyłącznie ona o tym decyduje.

17. Wczuj się w klimat fabuły, jeśli mają miejsce smutne zdarzenia, pamiętaj o tym by postać na nie reagowała.

18. Bilokacja jest dozwolona, maksymalnie można przebywać w dwóch miejscach naraz, aczkolwiek fabułą rozpoczęta wcześniej, ma miejsce przed rozpoczętą później i wydarzeniami z nią związanymi.

19. Żeby usłyszeć czyjąś rozmowę musisz przebywać w miejscu zdarzenia. Zakazane jest bowiem wchodzenie do pustej lokacji i świadczenie, iż postać przez cały czas wszystko obserwowała.

20. Wiedza użytkownika nie jest wiedzą postaci. Jeżeli nie byłeś/aś przy jakiejś akcji - nic o niej nie wiesz. Dotyczy to również imion postaci, noszonych rang, ich wieku.

21. Porywania postaci są dozwolone, aczkolwiek przetrzymywanie postaci w lochach może trwać maksymalnie 3 dni, chyba, że użytkownicy zechcą prowadzić taką fabułę dłużej.

22. Zakazane są trwałe rany fizyczne. Nie można wydłubywać oczu, wyrywać uszu, łap, ogona, łamać pazurów, kłów et cetera. Dozwolone jest to jedynie za zgodą właściciela postaci. Tyczy się to zwłaszcza torturowania postaci w lochach.

23. Obowiązkiem każdego z nas jest wykonywanie wybranego fachu. Łowca winien polować, uzdrowiciel tworzyć maści i mikstury, zwiadowca patrolować teren, itd.

24. Surowy zakaz pomagania sobie multikontami np. w walce, polowaniu, porwaniu etc.

25. Godzina w fabule jest umowna. By uniknąć niezręczności, kłopotów z porą dnia, zgadzamy się na to, by każdy sam ustalał godzinę trwającą w danym wątku. Należy się jej również trzymać. Jeśli jedna postać napisze, że właśnie wschodzi słońce, druga nie może napisać, iż na niebie widnieje księżyc. Jeśli w danym temacie przebywa więcej osób, należy ustalić między sobą porę dnia.
Tyczy się to również zjawisk atmosferycznych. Obecną pogodę można zaobserwować na głównej stronie forum, jednakże, należy pamiętać iż ogłoszenie burzowych dni nie oznacza, że 24/7 w całych krainach szaleją ów burze.
Pogoda ta tyczy się głównie krain centralnych. Logiczne jest również to, że w terenach arktycznych nie występują upały, zaś w pustynnych opady śniegu.

26. Mistrz Gry ma prawo dołączać do każdej fabuły, stwarzać tam różne sytuacje itd.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://fialaris.forumpl.net
 

Regulamin Fabuły

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Fiala'ris :: organizacja :: Księga Wiedzy :: regulaminy-